Схеми Максима Шкіля: Кличко віддав "Автостраді" ще 986 млн грн, загальна сума підрядів сягнула 19 млрд

Схеми Максима Шкіля: Кличко віддав "Автостраді" ще 986 млн грн, загальна сума підрядів сягнула 19 млрд

Міський голова Києва Віталій Кличко продовжує укладати багатомільярдні контракти з будівельною групою "Автострада" Максима Шкіля. Вчора, в умовах воєнного стану, компанія "Автострада" здобула черговий великий тендер на 986 млн грн для капітального ремонту шляхопроводу біля станції метро «Чернігівська».

🤝 Підозра на Картельну Змову

Тендер, проведений "Київавтодором", викликає серйозні питання:

  • Єдиний Учасник: "Автострада" перемогла, оскільки на торги не з'явився жоден конкурент, що є класичною ознакою картельної змови.

  • Реакція Антимонопольного Комітету та Правоохоронців: Незважаючи на очевидні ознаки узгоджених дій, ані АМКУ, ані правоохоронні органи на ситуацію не реагують.

💸 Захмарні Ціни на Ремонти

Новий контракт на 986 млн грн додається до вересневого підряду на 1,3 млрд грн для ремонту лише 5,4 км Харківського шосе. Цей проект викликав великий резонанс через підозріло високу вартість:

  • Ціна за 1 км: Ремонт Харківського шосе обійдеться бюджету в 250 млн грн за 1 км, що в півтора-два рази перевищує середні ціни по Україні.

  • Завищення Матеріалів: Аналіз "Наших грошей" раніше виявив, що ціни на більшість будівельних матеріалів у цьому контракті завищені у декілька разів.

Для порівняння: Вартість ремонту однієї лише вулиці в Києві (1,3 млрд грн) перевищує сумарну вартість добудови критично важливого антишахедного захисту Дністровської ГАЕС (0,67 млрд грн) та будівництва лінії фортифікацій у Запорізькій області (0,44 млрд грн).

📊 "Золотий Список" Підрядів Шкіля від Кличка

За останні два роки загальна сума підрядів, розподілених Кличком на користь групи "Автострада" Максима Шкіля, наближається до 19 мільярдів гривень. Серед найбільших:

  • 13,8 млрд грн — на добудову метро на Виноградар (для порівняння: у 2018 році "Київметробуд" виконав 30-40% робіт за 2,5 млрд грн; тепер на 60-70% робіт виділено 13,8 млрд грн).

  • 1,8 млрд грн — на добудову Подільського мосту.

  • 1,3 млрд грн — ремонт 5,4 км Харківського шосе.

  • 986 млн грн — капремонт шляхопроводу на метро "Чернігівська" (новий тендер).

  • 445 млн грн — ремонт аварійної ділянки метро "Либідська-Деміївська".

🔎 Зв'язки з Комарницьким та Мовчання НАБУ

Джерело вказує на тісний зв'язок між Максимом Шкілем та фігурантом розслідувань НАБУ — Денисом Комарницьким (який втік від слідства).

  • Саме фірма Комарницького «Еко-Буд-Трейд», яка отримала від Кличка генпідряд на Подільсько-Воскресенський міст на 8,7 млрд грн (де аудитори виявили зловживань на сотні мільйонів), пізніше уклала субпідряд на 630 млн грн з групою «Автострада» Шкіля.

  • Незважаючи на мільярдні зловживання на Подільському мосту та численні скандали навколо "Автостради" (включно з нещодавніми 7 млрд грн на дорожніх тендерах у Вінницькій та Харківській областях), НАБУ не проявляє інтересу до цих справ.

🏡 Активи в Заповідній Зоні

Тим часом, зростання добробуту родини Шкіля вражає. За інформацією джерела, у матері Максима Шкіля з'явилося 2,26 га землі в заповідному Чорнечому лісі (кадастровий №3222484500:03:001:2222) та декілька будинків загальною площею 4 615 кв м.

Загалом, лише одна група «Автострада» отримала від Держави підрядів на 177,5 млрд грн.

Львівський митник Андрій Піх влаштував розкішне весілля в елітному ресторані Kilinski: на святі помітили ексдепутатів і чиновників

9 листопада у Львові відбулося весілля митника Андрія Піха. Святкували в одному з найдорожчих ресторанів країни — «Kilinski». Про подію повідомив Сердич.

Печерська РДА замовила шкільне укриття за 207 млн грн із завищеними цінами: ризики переплати — понад 11 млн

Управління освіти та інноваційного розвитку Печерської РДА уклало договір на будівництво підземного укриття для школи №181 ім. Івана Кудрі на 207,16 млн грн. Підряд отримала компанія «Інтеграл Буд-Стандарт» без конкуренції — на торги не прийшов жоден інший учасник.